Šiju si, ani nevím jak
Musím se občas sama sobě smát, když se pozoruju při šití. Pat a Mat jsou proti mně šikulové. Najdu si na internetu kromě střihu i podrobný fotonávod krok za krokem, a stejně se dostávám do situací, kdy vůbec netuším, co a jak. Třeba včera jsem fakt dlouho dumala, jak si mám označit na látce záševky. Nakonec jsem udělala ve střihu malou dirku na vrcholu záševku a skrz ni tužkou tečku na látku, ale ani nechtějte vědět, co všechno jsem (neúspěšně) zkoušela předtím. A pak jsem nadšeně sedla ke stroji, že si záševky sešiju, pečlivě umístila látku pod patku, zkontrolovala, jestli se jehla zapíchne v tom správném místě - a začala šít cikcakem :) Takže páráček a znovu... Kdyby mě neposedla myšlenka oděvní soběstačnosti, asi bych se šitím musela dávno praštit. Takhle si vždycky jen zopakuju "něco nového jsem se naučila!" a šiju dál. Ono mě to totiž nakonec dost baví. A pocit uspokojení z hotového výrobku taky není špatný. Pořídila jsem si na to svoje šití dokonce i nového kámoše. Vl...