Můj minimalistický šatník

Tenhle příspěvek berte prosím s velkou rezervou. Vlastně ho píšu tak trochu z legrace - hlavně proto, že pokud bych já měla někoho inspirovat, tak to rozhodně nebude stylem oblékání. Jsem v téhle oblasti dost nenáročná a taky líná a ledabylá.
Nicméně, nedávno jsem se v jedné knížce (o minimalistické domácnosti) znovu setkala s výzvou 333. Spočívá v tom, že máte 3 měsíce nosit jen 33 kousků oblečení. Nepočítá se domácí oblečení, pyžamo, oblečení na sport (pokud ho nosíte opravdu jenom na sport), spodní prádlo ani ponožky. Naopak se počítají doplňky, s výjimkou snubního prstenu.
Zkusila jsem trochu počítat, jestli by zvládnout tuhle výzvu bylo pro mě aspoň trochu reálné. A zjistila jsem, že víc než 33 věcí vlastně běžně nenosím, a myslím, že bych tak zvládla nejen 3 měsíce, ale klidně celý rok. No a k nápadu všechny ty věci nafotit a vyrobit vtipnou variaci (nechci říct parodii - nemá to být parodie, protože já se tak fakt oblíkám :D) na fashion blogy byl už jen kousek.

1-5 Trička s dlouhým rukávem


6-8 Trička s krátkým rukávem 9-11 Dva tenčí svetříky a jeden teplý svetr na zimu


 12-15 Sukně, dvě teplejší, dvě tenčí, na zimu k nim teplé punčocháče (ty nepočítám, zařadila jsem si je do kategorie ponožky, byť si nejsem jistá)


 16-17 Kalhoty, ty světlé na léto, ty tmavé na procházku do lesa, s dětmi a tak (viz bláto na nohavici)


 18-20 Dlouhá teplá bunda na zimu, šedivý kabát na jaro/podzim, červená na nějaké aktivity s dětmi (ale tu už jsem dlouho na sobě neměla a asi bych se bez ní obešla)


 21-24 Modrá Unda na zimu, červená Reyna na zbytek roku, jedna silnější a jedna tenčí čepice (obě oboustranné)


25-27 Obilné Ahinsy od jara do podzimu, tmavě modré El Naturalista na podzim a teplejší/sušší dny v zimě, zimní Ahinsy do sněhu (ještě docela nosím Merrelly s goretexem do lesa, ale obešla bych se bez nich)


28-29 Víceučelová taška a klobouk (Užila bych nějakou víc repre kabelku, ale potřebuju si ji nejdřív ušít...)


30 Batoh - na všechny věci moje i dětí, už i zašívaný (a další zašívání ho čeká), neustále přetěžovaný, nošený i Tomem, zcela nepostradatelný


31 Šaty - třeba na svatbu nebo tak... už jsem je na sobě neměla pět let, nicméně do výběru podle mě patří


32-33 Balerínky a nějaký lepší svetřík (třeba na tu svatbu), obojí mám v plánu si pořídit

Hmm, ještě uvažuju, že jsem nazahrnula variantu na hodně deštivý letní den, kdy musím chodit po městě. To bych asi přidala džíny a gore Merrelly. Místo jednoho trička a (zatím neexistujícího) lepšího svetříku, nebo outdoorových kalhot možná...?

A uznávám, že mám velkou výhodu v tom, že v podstatě nenosím doplňky.

Oblečení mám samozřejmě mnohem víc. A zbavovat se ho neplánuju... Už proto, abych mohla nahradit něco zničeného. A někdy mám, přece jenom, chuť na větší výběr.

A co vy? Taky byste se (s přehledem) vešli do výzvy 33?

Komentáře

 1. Oželím trička, oželím sukně, gatě mi stačí dvoje, ale na tretky si nedám sáhnout - takže ne, nevešlaani omylem. Budu si muset najít nějaký jiný způsob, jak zachránit svět:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně přijde, že tady jde hlavně o záchranu prostoru ve vlastní skříni :) a prostoru tretky zas tolik nezaberou... (nicméně uvažuju, že bych si nechala znovu propíchnout dírky v uších, a obávám se, že pak by mi jediné náušnice ani omylem nestačily, takže chápu)

   Vymazat
 2. hehe, tak do vyzvy 33 nejdu, mám šatník megazredukovanej, ale to už je moc :D :D :D Možná někdy až mě nebudou oslizávat děcka, tak má spotřeba šatstva bude ještě menší.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Winterfolk

(Nejen) kostelové téma